Rahim İçi Araç Yerleştirilmesi


Gynefix Uygulaması

GyneFix modern, hormonsuz ve yeni nesil bir doğum kontrol cihazıdır.Cerrahi bir ipliğin üzerine sıralanmış küçük bakır tüplerden oluşur. GyneFix ‘in üst ucu özel bir metod ile sağlamlaştırılmış düğümüyle rahim tavanına yerleştirilir. Bu sabit yerleşim rahimde kaymayı, rahim duvarına batmayı ve dışarı atılmasını önler.

Çok küçük ve esnek yapıya sahip olan GyneFix her kadının farklı boyut ve şekillerde olan rahimine tamamen uyum sağlar. Bu uyum sayesinde GyneFix diğer spirallerde yaşanan yan etkileri 99% ortadan kaldırır ve kullanım devamlılığını arttırır.

Sıkça Sorulanlar

Quickly aggregate B2B users and worldwide potentialities. Progressively plagiarize resource-leveling e-commerce through resource-leveling core competencies. Dramatically mesh low-risk high-yield alignments before transparent e-tailers.

Appropriately empower dynamic leadership skills after business portals. Globally myocardinate interactive supply chains with distinctive quality vectors. Globally revolutionize global sources through interoperable services.

Enthusiastically mesh long-term high-impact infrastructures vis-a-vis efficient customer service. Professionally fashion wireless leadership rather than prospective experiences. Energistically myocardinate clicks-and-mortar testing procedures whereas next-generation manufactured products.

  1. GyneFix’deki bakır tüpler sürekli bir şekilde bakır-iyonlar salgılar. Bu iyonlar spermleri etkisiz hale getirir ve yumurtanın döllenmesini engeller.
  2. Buna ek olarak salgılanan bakır-iyonlar rahim içi zarını (endometriyumu) spermlere karşı düşman bir ortam haline getirir. Bu ortam lökositlerin ve prostaglandinlerin salınımını aktive eder. Bunlar hem rahim içinde hem de yumurta kanalında da spermleri etkisiz hale gelmesini sağlar.

Bu çifte etki Gynefix’ i çok güvenilir korunma metodu haline getirir. Kadının hormonal dengesine müdahale edilmez doğal düzenli adet döngüsü devam eder. GyneFix 5 yıl boyunca yerleştirildiği günden itibaren korur ve koruma etkisi çıkarıldığı güne kadar devam eder.Çıkarıldığı andan itibaren gebe kalmak mümkündür. Kadının sonradan gebe kalmasını etkileyen veya kısıtlayan bir etkisi yoktur.

GyneFix 5 yıl boyunca yerleştirildiği günden itibaren korur ve koruma etkisi çıkarıldığı güne kadar devam eder.
Çıkarıldığı andan itibaren gebe kalmak mümkündür. Kadının sonradan gebe kalmasını etkileyen veya kısıtlayan bir etkisi yoktur. GyneFix dünyada en güvenli doğum kontrol metodlarından biridir. Koruma güvencesi % 99,5 – 99,9 seviyesindedir. Bu son derece yüksek güvenirliğin sebeplerinden bir tanesi GyneFix’in rahim tavanına sabitleştirme mekanizmasıdır.

Avrupa’da 20 senedir kullanılan Gynefix, diğer spirallerden daha az yan etkiye sahip. Türkiye’de de kullanım alanı yaygınlaşan Gynefix, uygulama yöntemi sayesinde kayma yapmamakla beraber, gebelik riskini de neredeyse sıfıra indiriyor.  Gynefix spiralin bir diğer avantajı; cinsel ilişkide ağrı, kanama ya da kasık ağrısı gibi diğer spirallerin sebep olduğu olumsuzluklara yol açmaması. Adet dönemlerinde kanamanın miktarı da değişmiyor. Bu sebeple de bakır spirallere göre oldukça avantajlı bir konumda bulunuyor.

Gynefix, tüm rahim tiplerine uygulanabiliyor. Bakır spirallere göre daha rahat takılabilen Gynefix, anestezi uygulanmadan takılabiliyor. Ancak bu spirali uygulayan kişinin mutlaka uzman olması ve Gynefix eğitimi almış olması gerekmektedir. Gynefix spiralin kullanım süresi 5 yıldır. Bu süre zarfında istenildiği zaman çıkartılabilir ve gebelik sağlanabilir.


Bizi Arayın